مالیات تکلیفی چیست ؟

ساخت وبلاگ
چکیده : مالیات تکلیفی قسمتی از مالیات بر درآمد اشخاص است که تکلیف کسر و پرداخت آن طبق احکام قانونی مربوطه در... با عنوان : مالیات تکلیفی چیست ؟ بخوانید :

مالیات تکلیفی قسمتی از مالیات بر درآمد اشخاص است که تکلیف کسر و پرداخت آن طبق احکام قانونی مربوطه در برخی منابع مالیات بر درآمد به عهده پرداخت کنندگان وجوه می باشد. (برای مثال همان مالیاتی که کارفرما از حقوق کارگر کسر و به اداره مالیات می پردازد )

دریافت کامل متن در ........ ادامه مطلب

بهرام نیک گهر 09127935220

در مالیات تکلیفی اگر شما دریافت کننده خدمات باشید وظیفه دارید در قرارداد با اشخاص ثالث ، از شخص کسب کننده درآمد ، مالیات را کسر و به اداره دارایی واریز کنید و اگر شما ارائه کننده خدمات ( پیمانکار ) هستید، کارفرما مکلف است از شما مالیات را کسر و به اداره دارایی پرداخت کند اما در مالیات عملکرد شرکت شما همیشه خود پرداخت کننده مالیات هست .

تقسیم بندی مالیات تکلیفی

اصولاً در تمام مواردی از مواد قانون مالیاتها که درآن باصطلاح (مکلفند) اشاره گردیده نشان دهنده آن است که در این ماده قانونی تکلیفی از طرف قانون گذار (سازمان امور مالیاتی ) بابت اشخاص ثالث برعهده مودی واگذار گردیده است که در صورت عدم اجرا مشمول اصل و جرائم مربوطه خواهد شد.توجه شما را به فهرست کل این تکالیف جلب می نمایم.

bull; ماده ۵۳ - تبصره ۹ (مالیات تکلیفی اجاره املاک)

bull; ماده ۸۵ و ۸۶ اصلاحی ( مالیات تکلیفی حقوق )

bull; ماده ۱۰۲ ( مالیات تکلیفی مضاربه )

bull; ماده ۱۰۳ ( مالیات تکلیفی حق الزحمه )

bull; ماده ۱۰۴ ( مالیات تکلیفی حق الزحمه ها) -در قانون مالیاتهای جدید حذف گردیده است.

bull; ماده ۱۰۷ ( مالیات تکلیفی اشخاص حقوقی خارجی )

bull; ماده ۱۰۹ ( مالیات تکلیفی و موسسات بیمه)

bull; ماده ۱۱۶ ( تکلیف مدیران تصفیه اشخاص حقوقی ) -بایستی ظرف شش ماه از تاریخ انحلال شخص حقوقی در اداره ثبت شرکتها به اداره امور مالیاتی مربوط تسلیم و مالیات متعلق نیز پرداخت گردد.

bull; ماده ۱۱۸ ( مسئولیت آخرین مدیران شخص حقوقی و مدیران تصفیه و ضامن ها)

bull; ماده ۱۲۳ ( مالیات تکلیفی منافع بلاعوض اموال )

bull; ماده ۱۴۳ ( مالیات تکلیفی نقل و انتقال سهام )

مالیات,تکلیفی,چیست,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 27 شهريور 1396 ساعت: 18:39