تغییرات در اظهارنامه مالیاتی سال ۹۶

ساخت وبلاگ
چکیده : سازمان امور مالیاتی کشور اظهارنامه های مالیاتی مربوط به عملکرد سال گذشته را از طریق سایت Tax.gov.ir ... با عنوان : تغییرات در اظهارنامه مالیاتی سال ۹۶ بخوانید :

سازمان امور مالیاتی کشور اظهارنامه های مالیاتی مربوط به عملکرد سال گذشته را از طریق سایت Tax.gov.ir در دسترس مودیان عزیز قرارداد. اما در اظهارنامه مالیاتی جدید ارایه شده تغییراتی وجود دارد که لازم است مودیان مالیاتی از آن اطلاع داشته باشند.

برای اطلاع از آخرین تغییرات به ... ادامه مطلب بروید

بهرام نیک گهر 09127935220

تغییرات ایجاد شده در برخی صفحات :

در صفحه ۲: اطلاعات حساب بانکی قرار دارد که در اظهارنامه جدید دو بخش گردش حساب و مانده حساب به اضافه شده است.

صفحه ۱۴ و ۱۵ صفحات جدید است که اضافه شده که طبق قانون افزایش درآمد را با کاهش نرخ مالیات اعمال میکند . به این صورت که در صورتی که میزان درآمد سال جاری نسبت به سال قبل ۱ درصد افزایش یابد نرخ مالیات به میزان ۱ واخد کاهش پیدا میکند.

صفحه ۶ این اظهارنامه مربوط به دفاتر است . در صورتی که سندها به صورت روزانه انجام شود باید قسمت اول دفاتر دستی تکمیل گردد با ذکر این نکته که کد پیگیری پلمب دفاتر هم باید درج شود تا بررسی گردد که آیا این دفاتر در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده است یا خیر؟ و در صورتی که سندها به صورت ماهیانه است و گردش عملیات ثبت میشود باید از سیستم مکانیزه استفاده کرد.

صفحه ۱۵ جدید است که مربوط به قرارداد های کارفرما و پیمانکار است . در صفحه ۱۷ اطلاعات مربوط به عملیات ماده ۱۶۹ باید گزارش گردد .

همچنین در اظهارنامه برخی صفحات جابجا شده اند :

صفحه ۲۰ مربوط به اطلاعات ترازنامه بود که در سال جدید این جداول به صفحه ۱۲ منتقل شده است.

اطلاعات سود و زیان نیز که قبلا در صفحه ۲۱ بود به صفحه ۱۳ منتثل شده است.

تغییرات,اظهارنامه,مالیاتی,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 27 شهريور 1396 ساعت: 18:39