11 ترفند کلیدی برای ارائه مطلوب صورت معاملات ۳ ماهه | بلاگ

11 ترفند کلیدی برای ارائه مطلوب صورت معاملات ۳ ماهه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

دوستان و همکاران گرامی ، 11 ترفند کلیدی برای صورت معاملات فصلی را در ادامه مطلب ذریافت نمایید

بهرام نیک گهر 09127935220

رعایت نکات مهم در اجرای گزارشات ماده ۱۶۹ مکرر ، می تواند به خوبی شما را در گرقتن تاییدیه این تکلیف بسیار مهم مالیاتی ، یاری کند . چیزی که امروز می خواهم تاکید بیشتری روی آن داشته باشم ، ارسال نامه هشدارمجدد سازمان امور مالیاتی به برخی از صاحبان کسب و کارها در کشور است . نامه ای که در آن با زدن ضربدر در مقابل هر یک فصول سالهای ۹۱ الی ۹۲ اینطور به شما هشدار می دهد که هنوز هیچ گزارشات خرید و فروشی از بنگاه یا محل فعالیت شما در سامانه الکترونیکی گزارشات فصلی درج نشده است . اگر علامت تیک در کنار فصول خورده باشد نشان دهنده تایید گزارشات در همان فصل یا دوره سال بوده است . حال آنکه بر فرض شما در چند ماه قبل کلیه این گزارشات را به سازمان امور مالیاتی تحویل داده بودید .

رعایت نکات مهم و ظریف در اجرای این ماده قانونی می تواند به خوبی به شما کمک کند تا دیگر دریافت کننده هشدارهای دیگری از طرف سازمان امور مالیاتی نباشید :

ذخیره سازی اکسس

اگر آفلاین هستید حتما هر دوره سه ماهه را در یک دیتا ( فایل اکسس ) ذخیره کنید .

آنلاین روز آخر

اگر نام کاربری و رمز عبور دارید ارسال آنلاین خود را به روزهای پایانی موکول نکنید ، چون ممکن است سایت سازمان اجازه ثبت نهایی را به شما ندهد .

دریافت نکردن کد فروشندگان

اگر هنوز فروشندگان شما از ارائه کد اقتصادی و شماره ملی امتناع نموده اند ، حتماً لیست این افراد را حداقل ۲ روز قبل از پایان یافتن مهلت مقرر طی نامه ای به حوزه مالیاتی ماده ۱۶۹ محل فعالیت خود ارائه کنید.

پیغام عصبی

اگر موقع پرینت گزارشات خرید و فروش در روش آفلاین ، با پیغام (عدم وجود ماه در سال مالی مورد نظر ) مواجه شدید ، حتماً قسمت عملیات ( ارسال خرید و فروش ) دوره ای که درآن قراردارید را کنترل کنید.

مرور گر اختصاصی

حتماً با مرروگر Internet Explorer وارد سایت سازمان امور مالیاتی شوید اگر ورژن بالاتر داشته باشید خیلی راحتتر خواهید بود .

درآمد کوچک

اگر کلیه درآمدهای شما ریز و کمتراز حد نصاب است ، کل درآمدهای دوره مورد نظر را با زدن تیک به صورت تجمیعی گزارش کنید : مشاغلی مانند : آموزشگاه ها ، آژانس های مسافربری ، رستورانها ، فروشگاه های جزئی فروشی

تفکیک حرفه ای هزینه ها

برای ارائه گزارشات خرید هزینه اجاره ، حقوق ، کمک ( هدایا ) و کارمزد بانکی را از فهرست هزینه های خود جدا کنید .

برون سپاری گزارشات

اگر پروژه گزارشات فصلی خود را برون سپاری می کنید حتماً از مجری ، دیتای دوره ها را در یک سی دی دریافت کنید .

امضا مشتری

اگر مجری گزارشات فصلی هستید حتماً یک برگ از پرینت گزارشات را از ارجاع دهنده امضای تاییدیه بگیرید .

اجرای چند کاربره

اگر در روزهای پایانی ارسال گزارشات قرار گرفته اید سعی کنید با برنامه ریزی و چند کاربره کردن پروژه ، تمرکز خود را بالاتر ببرید .

کمتر گزارش کنید

کمتر گزارش کردن خیلی بهتر از غلط گزارش کردن است . اگر در روزهای پایانی قرار گرفته اید سعی کنید گزارشات ولو ناقص ولی صحیح ارائه کنید

گرفته شده از سایت پرشین حساب

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 29 مهر 1395 ساعت: 18:25