1 حالت متفاوت در مشاوره مالیاتی به اشخاص زیان ده

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  آیا میدانید شرکت هایی با اظهارنامه زیان ده که مورد قبول سازمان مالیاتی قرار نگرفته اند و حتی برای آنها مالیات در نظر گرفته اند چگونه باید عمل کنند ؟اخیراً این سوال یکی از بیشترین نیاز ها از طرف شرکتهای زیان ده در قالب مشاوره مالیاتی می باشد که امروز میخواهیم پاسخ دقیق آن را برای شما روشن کنیم .

  بهرام نیک گهر 09127935220

  معمولا در زمان بستن حسابها و نوشتن اظهارنامه خیلی از شماها با موارد جدیدی روبرو شوید که میتواند برایتان سوال بر انگیز باشد .

  شرکت تولیدی فراسازه در سال ۱۳۹۲ مبلغ ۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت زیان اظهار کرده است و در سال ۱۳۹۳ نیز ۵۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان زیان اظهار کرده است .

  پس در ابتدای سال ۱۳۹۴ مبلغ ۱۳۶٫۰۰۰٫۰۰۰ریال زیان انباشته در سود و زیان سنواتی شرکت مذکور در ستون بدهکار به عنوان زیان وجود دارد .

  درسال ۱۳۹۴ سازمان امور مالیاتی برگ قطعی سال ۹۲شرکت را صادر و نه تنها زیان اظهار شده را رد میکند بلکه مبلغ ۲۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ را به عنوان درآمد مشمول مالیات بطور علی الراس در نظر گرفته و شرکت مبلغ ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت مالیات سال ۱۳۹۲ با شرایط اقساطی طی ۳ ماه با اداره دارایی تسویه حساب می نماید .

  سوال اینجاست ،آیا شرکت باید ثبت تعدیلی برای تعدیل زیان سال ۹۲ در حساب ها اعمال کند ؟ آیا ابتدا باید زیان ثبت شده را به سود تبدیل کرد و سپس برای آن سود ذخیره مالیات گرفته شود ؟

  همان طور که میدانید هنگامی که شرکت زیان ده باشد در حساب ها ذخیره مالیاتی در نظر گرفته نمی شود پس در سال ۹۴ ذخیره ای نداریم که بابت پرداخت مالیات و در مقابل بستانکار اداره دارایی آن را بدهکار کنیم .

  در واقع مالیات در نظر گرفته شده ازطرف اداره دارایی زیان مضاعف است و نباید ثبت تعدیلی برای تبدیل زیان به سود بابت سال ۹۲ در سال ۱۳۹۴ انجام شود .

  تنها ثبت های مورد نیاز به ترتیب اینگونه است :

  .....................سود و زیان انباشته (سنواتی ) - تعدیلات سنواتی ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰

  ......................................................................بستانکاران دولتی-سازمان امور مالیاتی ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰

  بابت شناسایی مالیات قطی سال X2

  ..................بستانکاران دولتی-سازمان امور مالیاتی ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰

  .....................................................................اسناد پرداختنی ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰(۳۰% بصورت نقدی )

  .....................................................................اسناد پرداختنی ۲۴٫۵۰۰٫۰۰۰(بابت قسط اول)

  .....................................................................اسناد پرداختنی ۲۴٫۵۰۰٫۰۰۰(بابت قسط دوم)

  بابت پرداخت مالیات قطعی سال ۱۳۹۲

  با این شرایط مبلغ سود و زیان انباشته در پایان سال ۹۴ و قبل از بستن حساب های این سال چه مبلغی خواهد بود ؟

  این مبلغ ۲۰۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در ستون بدهکار این حساب خواهد بود .

  اما در رسیدگی سال ۹۴ ممیز مالیاتی به دلیل بدهکار شدن حساب تعدیلات سنواتی یا سود و زیان انباشته آن را مشمول مالیات می داند و شما مجبورید بعد از رسیدگی و یا در دفاعیه آن را توضیح دهید.

  راه دیگری که دارید این است که این ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را به عنوان هزینه مالیات در سال ۹۴ شناسایی کنید و به جای حساب تعدیلات سنواتی و یا سود و زیان انباشته آن را بدهکار کنید که ممیز قطعا این هزینه را رد خواهد کرد ولی تاثیر هر دو روش در نهایت برای شما یکی خواهد بود .

  گرفته شده از سایت : پرشین حساب

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 29 مهر 1395 ساعت: 18:31
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123