نحوه پذیرش مالیاتی فاکتورهای خرید که نقدی تسویه شده اند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  دوستان و همکاران گرامی : همانطور که میدانید خرید مواد اولیه در شرکتهای تولیدی و خرید کالا در شرکتهای بازرگانی قسمت عمده قیمت تمام شده را تشکیل می دهند.

  طبق قانون جدید مالیاتهای مستقیم از ابتدای سال 95 جهت پذیرش فاکتورهای خرید بعنوان هزینه قابل قبول مالیاتی ؛ اینگونه فاکتورها که معمولا" بالای 000،000،5 تومان نیز هستند باید از طریق بانک پرداخت شوند اما در برخی موارد فاکتورها نقدی پرداخت یا تهاتر میشوند که راهکار پذیرش آنها در زیر ارایه میگردد.

  برای دریافت کامل متن به ................. ادامه مطلب مراجعه نمایید

  بهرام نیک گهر 09127935220

  جهت پذیرش مالیاتی فاکتورها؛ موارد زیر در پایان هر فصل انجام گردد:

  جهت مشخص نمودن محدوده بررسی ، جدولی حاوی مشخصات فاکتورهای خرید که به ترتیب مبلغ مرتب و به دو دسته پرداخت شده و پرداخت نشده تفکیک گردیده ، در بازه زمانی همان فصل تهیه گردد.

  بدین ترتیب دو دسته فاکتور خواهیم داشت:

  دسته اول - فاکتورهایی که تا تاریخ تهیه گزارش از بانک پرداخت شده اند.

  دسته دوم- فاکتورهایی که تاکنون پرداخت نشده اند.

  دسته اول - فاکتورهایی که توسط بانک پرداخت شده اند را مشخص و کپی مدارک پرداختی شامل کپی چک، رونوشت فیش بانکی و تصویر صورتحساب بانکی ، به همراه اصل فاکتور خرید ضمیمه سند حسابداری خرید شده و اصل مدارک پرداخت ضمیمه سند حسابداری پرداخت گردد.

  دسته دوم - جهت فاکتورهایی که هنوز توسط بانک پرداخت نشده اند ؛

  ابتدا یک یا چند فقره چک معادل مبلغ فاکتور در وجه صادرکننده فاکتور صادرگردد.

  سپس روی کپی چکهای صادره مهر و امضای صادرکننده فاکتور بعنوان رسید چک دریافت گردد.

  مهم

  1- اگر قبلا" وجه فاکتور به صادر کننده فاکتور پرداخت نشده ، چکها را تحویل نموده و پس از وصول چک یا چکها از حساب بانکی ،کپی صورتحساب بانکی نیز ضمیمه سند حسابداری پرداخت گردد.

  2- اما اگر قبلا" وجه فاکتور به صادر کننده فاکتور پرداخت شده اما پرداخت نقدی بوده یا از طریق منابع دیگر تهاتر شده است که دلیل خوبی برای عدم قبول فاکتور توسط سازمان امور مالیاتی است ؛

  باید ابتدا روی کپی چکهای صادره مهر و امضای صادرکننده فاکتور بعنوان رسید چک دریافت گردیده ولی از تحویل برگ چک خودداری گردد.

  چکها توسط خودتان از حسابهای بانکی برداشت و با منبع نقدی که قبل" پرداخت را انجام داده تسویه گردد.

  به این ترتیب برداشت چک یا چکهای مذکور از بانک نیز در صورتحساب نمایش داده خواهد شد.

  سپس کپی مدارک پرداختی شامل کپی چک ممهور شده و تصویر صورتحساب بانکی ، به همراه اصل فاکتور خرید، ضمیمه سند حسابداری خرید شده و اصل مدارک پرداخت ضمیمه سند حسابداری پرداخت گردد

  نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 29 مهر 1395 ساعت: 18:23
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها