هفته جهانی حسابدار مبارک

ساخت وبلاگ
چکیده : فدراسيون بين المللي حسابداران (IFAC) يکي از مهم ترين نهادهايي است که در سطح بين المللي در زمينه حساب... با عنوان : هفته جهانی حسابدار مبارک بخوانید :

فدراسيون بين المللي حسابداران (IFAC) يکي از مهم ترين نهادهايي است که در سطح بين المللي در زمينه حسابداري و حسابرسي فعاليت می کند. آيفک به منظور تقويت حرفه حسابداري و حسابرسي در جهان و در جهت حفظ منافع عمومي تاسيس شده است.

اين فدراسيون در يازدهمين کنگره جهاني حسابداران در هفتم اکتبر 1977 در مونيخ (آلمان) و با حضور 63 نهاد حسابداري و حسابرسي از 51 کشور جهان تشکيل شده و مقر آن در نيويورک است. در حال حاضر اعضاي فدراسيون شامل 175 نهاد حسابداري و حسابرسي از 130 کشور جهان مي باشند که بيش از 8/ 2 ميليون حسابدارحرفه اي را تحت پوشش دارد. وظايف اصلي آيفک استاندارد گذاري در سطح بين المللي در زمينه حسابداري و حسابرسي، تدوين استانداردهاي آموزش حرفه اي مستمر، تدوين آیين رفتار حرفه اي براي حسابداران حرفه اي و تهيه استانداردهاي حسابداري بخش عمومي است.

فدراسيون بين المللي حسابداران در سال 2007 و در سي امين سال تاسيس خود دوم تا هشتم دسامبر (هفته دوم آذرماه) را به عنوان <<هفته جهاني حسابداري>> انتخاب و از اعضاي خود در همه کشورهاي جهان، خواسته يک هفته را به همين نام اعلام کنند و گردهماييlrm;ها و آيينlrm;هاي ويژهlrm;اي را به همين مناسبت تدارک ديده و اجرا کنند. جامعه حسابداران رسمي ايران (IACPA) از اعضاي اصلي فدراسيون بين المللي حسابداران و به عنوان نهاد قانوني حرفه حسابداري و حسابرسي در کشور با دارا بودن بيش از 2 هزار حسابدار رسمي ( CPA) به عنوان اعضاي پيوسته و بيش از 10 هزار عضو وابسته (کارکنان حرفه اي موسسات حسابرسي) درخواست ثبت <<روز حسابدار>> در تقويم رسمي کشور را به مراجع ذيربط ارائه کرده و در حال پيگيري موضوع است. جامعه حسابداران رسمي ايران همه ساله در آذرماه مراسم ويژه اي را به عنوان <<روز حسابدار>> برگزار کرده و در اين مراسم از پيشکسوتان حرفه و خادمان حرفه تقدير و تکريم مي شود و آيين سوگند حسابداران رسمي جديد را برگزار مي کند تا با همراهي همه اهالي حرفه باعث تعالي حرفه حسابداري و حسابرسی در کشور شود.

بهرام نیک گهر 09127935220

...
نویسنده : بازدید : 13 تاريخ : سه شنبه 12 بهمن 1395 ساعت: 17:33