واحدهای صنفی به داشتن کامپیوتر و دفتراسناد و مدارک از ابتدای فروردین ۹۶ ملزم شدند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با مصوبه مجلس از ابتدای فروردین ماه سال آینده واحدهای صنفی باید به سیستم کامپیوتر و دفتر و اسناد و مدارک مجهز شوند.

  دریافت متن کامل خبر در .... ادامه مطلب

  بهرام نیک گهر 09127935220

  رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در ۴ ماه اخیر ۲۲۰ تراکنش مشکوک احصاء و از فرار مالیاتی ۹۹۰ میلیارد تومانی جلوگیری شد.

  سید کامل تقوی نژاد امروز در حاشیه دهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران و در جمع خبرنگاران گفت: نوع اصلی مالیات ارزش افزوده که در ایران وجود دارد در ۱۵۰ کشور دنیا نیز به همین صورت است. این روش منطقی و در کشور ما حاکم است، مالیات بر فروش در چند کشور دنیا اجرا می شود که یک نوع از مالیات است اما از آنجایی که در صدر ذیل بند ب تبصره ۶ مغایرتی پیش آمد مبنی بر اینکه در ابتدای بند آمده است مالیات بر ارزش افزوده یکسال تمدید می شود، اما در انتهای آن است ماخذ مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی است و این یک سردرگمی را ایجاد کرده است.

  به گزارش ایبِنا، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه برداشت های متفاوتی در اینباره به وجود آمده و مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرده که منظور این است که مالیات در طول زنجیره و با ماخذ فروش اولیه و یا واردات انجام شود، افزود: اگر برداشت همین باشد معنای آن مالیات آبشاری است که به تولیدکننده فشار وارد می شود و به رکود اقتصادی دامن زده و رشد اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد و تورم زاست.

  تقوی نژاد ادامه داد: اما اگر برداشت این باشد که مصرف کننده نهایی مالیات پرداخت می کند سازمان مالیاتی این نوع مالیات را از حلقه آخر دریافت می کند که برداشت مبتنی بر مالیات بر فروش است و این مسئله در کشورمان می تواند مطالعه شود اما از آنجایی که اولا مغایرت قانونی دارد و ثانیا هیچ ابزار قانونی در اختیار ما نیست و ثالثا زیرساخت های لازم را هم نداریم.

  معاون وزیر اقتصاد گفت: امروز حدود ۴ میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد اما اعلام شده که واحدهای صنفی بیشتری هم هستند که ناشناخته اند که ۵ میلیون صنفی را در بر می گیرد. بر این اساس همه آنها موظفند از ابتدای فروردین ماه آتی کامپیوتر نصب کرده و دفتر و اسناد و مدارک لازم را داشته باشند.

  وی با اشاره به سختی هایی که اخذ این نوع مالیات در شهرستان ها دارد افزود: یک بحران و تنش اجتماعی را پیش بینی می کنیم بنابراین از نمایندگان می خواهیم که اجازه ندهند یک تنش اجتماعی در آستانه یک مسئله مهم کشوری و ملی یعنی انتخابات رخ دهد.

  رئیس سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه در سامانه جامع مالیاتی از سامانه های دیگر مانند سامانه های مبارزه با پولشویی نیز کمک گرفته شده، گفت: در ۴ ماه اخیر ۲۲۰ تراکنش مشکوک احصاء و از فرار مالیاتی ۹۹۰ میلیارد تومانی جلوگیری شد.

  تقوی نژاد با بیان اینکه امروز امکان اظهار، پرداخت و اعتراضات مالیاتی به صورت الکترونیکی فراهم شده است، گفت: تاکنون پرونده ۳۰۰ هزار مودی مالیاتی در قالب طرح جامع مالیاتی رسیدگی شده است.

  وی با اشاره به اینکه استعلامات خرید و فروش نیز می تواند در قالب طرح جامع مالیاتی به صورت برخط انجام شود، تاکید کرد: متاسفانه هنوز مودیان مالیاتی با این طرح سازگار نشده اند و نمی توان از فرآیند سنتی به فرآیندهای جدید به صورت آنی منتقل شد.

  به گفته رئیس سازمان مالیاتی کشور بر اساس ماده ۱۶۹ قانون مالیاتهای مستقیم همه مودیان مکلف به ثبت اطلاعات خود در سامانه مالیاتی شده و بر اساس ماده ۱۶۹ مکرر این قانون همه ذینفعان نیز باید اطلاعات خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند.

  تقوی نژاد افزود: در طرح جامع مالیاتی ۷ منبع ۱۴ ماژور در ۱۴ اداره مالیاتی به صورت پایلوت راه اندازی شده است و بر این اساس ۸۰۰ میلیون رکود و ۳,۵ میلیون مودی مالیاتی ثبت اطلاعات شده اند.

  وی با اشاره به وعده وزیر اقتصاد درباره راه اندازی ۱۱ پروژه مالیاتی در قالب طرح جامع مالیاتی گفت: خوشبختانه قسمت های عمده ای از این پروژه ها مورد بهره برداری قرار گرفته و در آینده نزدیک نیز بهره برداری کامل از این پروژه ها صورت خواهد گرفت.

  رئیس سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه در سامانه جامع مالیاتی از سامانه های دیگر مانند سامانه های مبارزه با پولشویی نیز کمک گرفته شده است، گفت: در ۴ ماه اخیر ۲۲۰ تراکنش مشکوک احصاء شد که بر اساس اصول مدیریت ریسک ۹۰ مورد آن رسیدگی شده و در نتیجه آن مشخص شد که ۱۳ مورد آن مالیات خود را پرداخت کرده و در این بین ۷۷ پرونده جدید مالیاتی که در واقع دارای فرار مالیاتی بودند کشف شد.

  تقوی نژاد افزود: از این ۷۷ پرونده جدید ۹۹۰ میلیارد تومان مالیات اخذ شده که این رقم برابر با مالیاتی است که یک میلیون و ۷۰۰ هزار مودی به صورت معمولی پرداخت می کنند.

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 22 اسفند 1395 ساعت: 2:58
  برچسب‌ها :

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها